CHRZEST ŚWIĘTY IGNACEGO

Chrzest Święty to wyjątkowy dzień w rodzinie, dlatego niezmiernie mi miło, gdy mogę ten dzień uwiecznić na swoich fotografiach. Na ogół w takich chwilach, nie macie czasu myśleć o zdjęciach, jest o wiele więcej innych spraw do zorganizowania.

Tak właśnie Kasia, chcąc mieć wspaniałą pamiątkę ze Chrztu Świętego Ignacego. Zaskoczyła mnie forma, w jakiej przebiegała ceremonia. Nie było standardowo mszy świętej, w trakcie której (albo po której) następuje obrzęd chrztu. Ceremonia odbyła się w sobotę i tak właściwie był tylko chrzest. Bardzo spodobał mi się taki układ, ponieważ zgromadzeni skupili się na tym co ważne w tym dniu, a dzieciakom udało się wytrwać w ławce do końca. Z resztą zobaczcie, jak Olek cierpliwie trzymał swoje pomysły na wodze, chociaż momentami bywało ciężko.

Chrzest Święty Ignacego odbył się w kościele pod wezwaniem św. Antoniego w Toruniu. Kościół ten ma przepiękne wnętrze. Kolory w wystroju świątyni zostały dokładnie ze sobą dobrane. Chrzcielnica została usytuowana w dogodnym miejscu przy ołtarzu, dzięki czemu mogłam dobrze uchwycić najważniejsze momenty ceremonii jak znak krzyża, polanie główki i nałożenie szatki.

Nie wiem czy zauważyliście, ale Ignacy to urodzony model. Niemal na każdym zdjęciu patrzył się prosto w obiektyw. Jeszcze jedna rzecz mnie zaskoczyła, że dokumenty rodzice i chrzestni podpisywali już po wszystkim, a nie przed uroczystością.

Jeżeli jesteście ciekawi innych realizacji zleceń na reportaż okolicznościowy oraz oferty, zapraszam Was do linków poniżej: